Gospodarstwo Agroturystyczne w Górach Sowich

"Zielony Jar"

58-321 Michałkowa
ul. Młyńska 15
telefon: 74 8453343
mail: jarek@thirtyfingers.com
kom. 888 842 842Numer konta mBank:
45 1140 2004 0000 3202 3630 6005

 

Sprawdź jak do nas dojechać ze Świdnicy

Sprawdź jak do nas dojechać z Wrocławia

 

Góry Sowie - główna

 

 

Skalne Miasto Adrspach w CzechachSkalne Miasto jest częścią Góry Stołowych, zbudowane jest z piaskowca, poddane erozji skały utworzyły labirynty i niezwykłe formy.

Odkryte dopiero po wielkim pożarze w 1824 r., który wypalił las pierwotny i odsłonił grupy skał poprzedzielane głębokimi wąwozami. Niektóre ze skał mają podstawę mniejszą niż partia górna, na innych na szczytach i ze ścian wyrastają drzewa, jeszcze inne są górą ze sobą złączone lub tworzą wąskie przesmyki, przez które 1% ludzi nie może się przecisnąć. Wśród ogromnych skał wiedzie szlak, piaskowa ścieżka na zmianę zamieniająca się w schody do góry i w dół.

Skalne Miasto jest częścią Góry Stołowych, zbudowane jest z piaskowca, poddane erozji skały utworzyły labirynty i niezwykłe formy.

skalne-miastoOdkryte dopiero po wielkim pożarze w 1824 r., który wypalił las pierwotny i odsłonił grupy skał poprzedzielane głębokimi wąwozami. Niektóre ze skał mają podstawę mniejszą niż partia górna, na innych na szczytach i ze ścian wyrastają drzewa, jeszcze inne są górą ze sobą złączone lub tworzą wąskie przesmyki, przez które 1% ludzi nie może się przecisnąć. Wśród ogromnych skał wiedzie szlak, piaskowa ścieżka na zmianę zamieniająca się w schody do góry i w dół.
W całym kompleksie są dwa wodospady. Turyści mogą wybrać się na przejażdżkę łódką po malowniczo położonym jeziorku w towarzystwie przesympatycznego i dowcipnego flisaka. Cała trasa ma ok. 3,5 km, ale na przejście trzeba przeznaczyć ok. 3 godziny. Na koniec warto wybrać się nad uroczo położone jeziorko utworzone w wyrobisku dawnej piaskowni, woda w jeziorku w lecie ma kolor turkusowy i jest tak przejrzysta, że można oglądać pływające w niej ryby.

Cen a wstępu to 60 koron ( dzieci i młodzież szkolna 30 koron), przejazd łodzią 25 koron.

Skalne Miasto jest oddalone od „Zielonego Jaru” - 45km