Gospodarstwo Agroturystyczne w Górach Sowich

"Zielony Jar"

58-321 Michałkowa
ul. Młyńska 15
telefon: 74 8453343
mail: jarek@thirtyfingers.com
kom. 888 842 842Numer konta mBank:
45 1140 2004 0000 3202 3630 6005

 

Sprawdź jak do nas dojechać ze Świdnicy

Sprawdź jak do nas dojechać z Wrocławia

 

Góry Sowie - główna

 

 

Podczas noclegu w Górach Sowich nie sposób się nudzić!

Nie ważne czy to wiosna, lato, jesień czy zima.. W okolicach gospodarstwa agroturystycznego jest dużo możliwości aktywnego wypoczynku dla fanów: motoryzacji (rajdy samochodowe), rowerów (MTB i turystycznych), sportów wodnych (jezioro bystrzyckie), sportów zimowych (narty, snowboard).

Wielka SowaWielka Sowa - z racji położenia w środkowej części gór Sudeckich jest wspaniałym miejscem widokowym. W XIX wieku zbudowano drewnianą wierzę aby móc podziwiać panoramę Gór Sowich. Powstała również żelbetonowa wieża, ponieważ drewniana konstrukcja przetrwała jedynie do 1904 r. Wizerunek wieży stał się symbolem miasta Pieszyc i dlatego znajduje się w herbie tego miasta. Przez Wielką Sowę prowadzi trasa międzynarodowego wyścigu etapowego na rowerach górskich typu MTB Challenge. W latach 2005–2006 był to najwyższy punkt tej imprezy.

 

 

jezioro-bystrzyckieJedno z najpiękniej położonych jezior w Sudetach. Zajmuje przewężenie doliny rzeki Bystrzycy. Lustro wody spoczywa na wysokości 350 m n.p.m. Jezioro ma ok.3,2km długość i średnio 300m szerokości, zajmuje powierzchnie 51 ha. Maksymalna głębokość zbiornika wynosi ok. 30m w rejonie zapory. Brzegi jeziora są strome, gęsto usiane malowniczymi skałkami gnejsowymi o fantazyjnych kształtach, całkowicie porośnięte lasami mieszanymi. Przez jezioro przewieszony jest most wiszący (wg naszych Turystów "jak ze snu"), przez który można dojść do Zamku Grodno.

Skalne Miasto Adrspach w CzechachSkalne Miasto jest częścią Góry Stołowych, zbudowane jest z piaskowca, poddane erozji skały utworzyły labirynty i niezwykłe formy.

Odkryte dopiero po wielkim pożarze w 1824 r., który wypalił las pierwotny i odsłonił grupy skał poprzedzielane głębokimi wąwozami. Niektóre ze skał mają podstawę mniejszą niż partia górna, na innych na szczytach i ze ścian wyrastają drzewa, jeszcze inne są górą ze sobą złączone lub tworzą wąskie przesmyki, przez które 1% ludzi nie może się przecisnąć. Wśród ogromnych skał wiedzie szlak, piaskowa ścieżka na zmianę zamieniająca się w schody do góry i w dół.

Projekt OlbrzymW 1943 r. powstała w Walimiu robocza filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Więźniów zakwaterowano w zabudowaniach fabrycznych, a do pracy pędzono w lasy góry Włodarz (811 m n.p.m.). W tym masywie rozpoczęto, w co najmniej 7 miejscach jednocześnie, roboty nad drążeniem podziemnych sztolni, korytarzy i hal. Projekt otoczony był najściślejszą tajemnicą i tak priorytetowy, że przekazywano do jego realizacji 1/10 rocznej produkcji betonu całej Rzeszy.